Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi

SBF Mezunları

Değerli ÇOMÜ SBF Mezunu; 

Siz de SBF tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz lütfen formu doldurunuz. Teşekkürler!

 

          Fakültemiz Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (SBKY) Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan ve halen aynı bölümde yüksek lisans eğitimini sürdüren öğrencimiz Mustafa Çolak 111'inci Dönem Kaymakamlık sınavını başarıyla geçerek kaymakamlığa adım atmıştır. 

     SBKY Bölümünden 2021 yılında mezun olan Metehan Göngür, 111'inci Dönem Kaymakamlık sınavını başarıyla geçerek kaymakamlığa adım atmıştır. 

 

          Fakültemiz İktisat Bölümü 2019 mezunu ve halen Fakültemiz İktisat Politikası yüksek lisans programında Muhammed Talha Şen, Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır.

 

          Fakültemiz Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 2019 mezunu Arda Çileker Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ramadan Cemil İşletmelerinde Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, Liderlik Ekibi Üyesi (Chief Human Resources & Talent Officer, Leadership Team Member) olarak işe başlamıştır.
       Fakültemiz İktisat Bölümü İktisat Politikası yüksek lisans programından mezun Aylin Kerime Biberci, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezinde (BETAM) Araştırma Görevlisi olarak işe başlamıştır.