Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi

SBF Mezun ve Kariyer Buluşması Gerçekleştirildi

Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) mezunları, SBF öğrencileri ve sektör temsilcilerini bir araya getiren 2024 yılı SBF Mezun ve Kariyer Buluşması gerçekleştirildi.

Etkinliğe ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Prof. Dr. Prof. Dr. H. Levent Dalyancı, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Veli Yılancı, Genel Sekreter Oğuz Ünal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu yaptığı açılış konuşmasında “Eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme ve toplumsal katkı etkinliklerimizin tümünde mevcut ve mezun öğrencilerimiz etkin paydaşlarımız. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda nitelikli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Mezuniyet sonrası üniversitemizle olan aidiyetinizin devam etmesi çok çok önemli.  32 yıllık bir üniversiteyiz ve çok büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin dışarıya açılan yüzü olarak siz mezunlarımız olarak hem Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi elçisi hem de Çanakkale elçisi olarak sizlere önemli misyon düşüyor” dedi ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. 

Etkinlik, pilav ikramı ve müzik dinletisinin ardından SBF öğrencilerini sektör temsilcileri ile buluşturan panellerle devam etti.