Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi

2023 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kayıt Duyurusu

2023 DGS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizde bir programa kayıt hakkı kazanan ve E-kayıt yapacak  adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden ;

14 Eylül - 18 Eylül 2023  23:59  arasında elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Elektronik kayıt yapan öğrencilerin , kayıtlarını online tamamladıktan sonra e-devlet üzerinden aldıkları barkodlu çıktı alıp, saklamaları gerekmektedir.

Elektronik kayıt yapan adayların intibak ve muafiyet işlemleri yapılacağı için  kayıt için gerekli belgeleri ;

20 Eylül 2023 17:00 'ye kadar Fakültemiz mail adresine(sbf@comu.edu.tr) ulaştırmaları gerekmektedir.

DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizde bir programa kayıt hakkı kazanan ve herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar ise şahsen kayıt işlemlerini 14 - 20 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

  • Kayıt yaptıran adaylar, katkı payı ve öğretim ücretlerini, herhangi bir Ziraat Bankası ATM'si veya internet şubesi aracılığıyla akademik takvimde belirtilen ders seçme haftasında TC Kimlik No ile ödeyebilecektir. Normal öğretim süresini okuyan örgün öğretim öğrencileri farklı bir üniversitede/programda kayıtlı değiller ise  katkı payı ödemeyeceklerdir.

 

GEREKLİ BELGELER

1. 2023 DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi (internet çıktısı). 

​2.  Önlisans diplomasının fotokopisi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

3. Öğrencilerin önlisans programında görmüş oldukları derslere ait onaylı transkript ve bu derslere ait ders içeriklerini gösterir belge.

4. Lise diplomasının fotokobisi veya yeni tarihli lise mezun belgesi.

5. 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

6. Kimlik fotokopisi.

7. Elektronik kayıt yapanlar için kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktı. (Herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar barkodlu çıktı getirmeyeceklerdir.)