Fakültemiz Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

Akademik Kurul Toplantısı

Fakültemiz Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz  Prof. Dr. Yücel ACER, Dekanımız Prof. Dr. Hüseyin ERKUL ile Fakültemiz akademik ve idari personelinin katılımlarıyla gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Fakültemiz tanıtım filminin izlenmesi ve bölüm başkanlarımızın Prof.Dr.Gülten GÜMÜŞTEKİN (İşletme Bölüm Başkanı), Prof.Dr. Erhan GÜMÜŞ (Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı) ve Doç.Dr. Kadir ARSLANBOĞA’nın (İktisat Bölüm Başkanı) bölümleri ile ilgili bilgiler aktarması ile devam etti. 

Dekanımız Prof. Dr. Hüseyin Erkul, yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Fakülte öğrenci sayısının 1041 olduğunu ve açık olan üç bölüme bu yıl yüzde yüz doluluk oranıyla öğrenci alındığını, bölümlerin tam kapasite çalıştığını bildiren Dekanımız, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını temenni etti. 

Sosyal Bilimler Alanlarında Daha Fazla Araştırmacı Olunmalı

Rektörümüz Prof. Dr. Yücel ACER, 2017-2018 eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında; uluslararasılaşmaya, sosyal bilimlerin önemine, Türkiye’de sosyal bilimler alanında daha fazla araştırmacı olunması gerektiğine değindi. 

Rektörümüz Prof.Dr. Yücel ACER konuşmasının devamında Bilimsel araştırmalar, bilimsel projeler sıralamalarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak basamak atladığımız zaman çok mutlu olduklarını, bilimsel çalışmalar ve projelerin çok önemli olduğunu vurguladı.   Rektörümüz Prof.Dr. Yücel ACER,  bilimsel çalışmalar ve projeler üretmenin akademisyenlerin en önemli sorumluluğu ve akademisyenliğin en keyifli yanı olduğunu söyleyerek bu bağlamda akademisyenlerden beklentilerinin büyük olduğunun altını çizdi. 

Akademik kurul toplantımız, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında katkılarından dolayı idari personele teşekkür belgelerinin takdim edilmesi, dilek ve temennilerin alınması ile son buldu.